Škola v přírodě 4. tříd – den třetí

Ráno se na nás usmálo sluníčko a smálo se po celý dlouhý den. Po snídani, tradiční švédský bufet po česku, jsme se rozdělili do dvou výkonnostních skupin, nafasovali studený oběd, kuřecí řízek, chléb, jablko, švestkový perník, Brumíka na cestu, a vyrazili do přírody. Zatímco slabší chodci vyrazili na okroužek směr Dvoračky a po cestě často odpočívali, hráli si a relaxovali za doprovodu slunečních paprsků, výkonnostně silnější chodci se vydali směrem k pramenům řeky Labe a přesvědčili nás, že jsou to pravdu zdatní turisté. Dvoračková skupinka, odměněna točenou limonádou, ušla krásných 8 km. Labská skupinka, též odměněna točenou limonádou, dvojnásob. A jelikož se pramen řeky Labe nachází poblíž polských hranic, kdo chtěl, mohl si udělat ještě lehčí zacházku a přejít na chviličku na polské území. A tak, jako se v Dobytí severního pólu chodí na sever a na jih, my, tedy ti nejzdatnější ze zdatných, jsme si chvilku užívali, že můžeme chodit do Polska a do Čech. Po cestě zpět jsme prošli kolem řady obranného opevnění, tzv. řopíků, Pančavského vodopádu a pomníku Hanče a Vrbaty zpět na naši chatu. A jelikož děti regenerují rychle, zbylo nám ještě plno sil na to, abychom si po zbytek odpoledne užili na hřišti a louce u chaty plno pohybu. Po výborné polévce jsme si udělali táborák a opekli buřty a když jsme se v devět večer odebrali k večerní očistě, bylo jasné, že dnes bude spánek opravdu zasloužený a hluboký.

Vaše 4.A, 4.B, 4.C a 4.D.

Fotografie z dnešního dne, a že jich není málo, naleznete zde.