Školní zájezd do Velké Británie pro školní rok 2024 / 2025

YORK

7. – 13. června 2025

York, město na severu Anglie a metropole tradičního hrabství Yorkshire, leží při soutoku řek Ouse a Foss. V roce 2021 mělo vlastní město 141 685 obyvatel a v metropolitní oblasti žilo v témže roce 198 100 obyvatel. York je město s postavením unitary authority v ceremoniálním hrabství Severní Yorkshire.

Ve městě sídlí yorský arcibiskup, metropolitní biskup yorské provincie (sever Anglie). York je též sídlem dvou univerzit: University of York, založené v roce 1963, a York St John University, která byla založena již v roce 1841, ale status univerzity má teprve od roku 2006.

Ubytování bude zajištěno v hostitelských rodinách a 3 dopoledne budou věnována výuce angličtiny s anglickými lektory v jazykové škole. Cena zájezdu je 12.800 Kč (bez vstupů a kapesného).

Přihláška ke stažení je k dispozici na webových stránkách školy www.zscelakovice.cz . Přihlášky je nutné odevzdat do 15. října 2024 v kanceláři V. Michelčíkové (zástupce ředitelky školy). Kapacita zájezdu je omezena. O zařazení mezi účastníky rozhoduje datum / čas odevzdání přihlášky.

POROGRAM ZÁJEZDU A DALŠÍ INFORMACE

1. den

odjezd v odpoledních hodinách, cesta do Nizozemí (Amsterdam)

2. den

procházka Amsterdamem přes hlavní třídu k náměstí Dam, procházka kolem květinového trhu k domu Anny Frankové.  Projížďka lodičkou po Amsterdamských kanálech. V odpoledních hodinách nalodění na trajekt (odjezd v 17:00 z přístavu v Amsterdamu). Noční přejezd trajektem (cca 16 hodin) do Newcastlu (Velká Británie).

3. den

V dopoledních hodinách příjezd do přístavu Newcastle (Velká Británie).  Návštěva místa bývalého uhelného dolu, na kterém dnes stojí socha Anděl severu. Dále návštěva Gretna Green – nejromantičtějšího místa Velké Británie, kde se v minulosti tajně oddávalo. Dodnes je tam každý den spousta svateb. Příjezd do Yorku, procházka po středověkých hradbách. 19:00 setkání s rodinami, večeře

4. den

Dopoledne: 4 lekce výuky

Odpoledne: návštěva města Whitby, které je známé nejen pro dominující opatství, ale které také proslavil kapitán Cook, který se zde vyučil. Procházka po útesech. 19:00 návrat do rodin, večeře

5. den

Dopoledne: 4 lekce výuky

Odpoledne: prohlídka města York –York Minster (gotická katedrála,největší svého druhu v severní Evropě), procházka přes The Shambles (masné krámy) – jedna z nejstarších uliček v Yorku, některé domy jsou až ze 14. století. 19:00 návrat do rodin, večeře

6. den

Dopoledne: 4 lekce výuky Po výuce odjezd do Newcastle. Přejezd trajektem (cca 16 hodin) do Amsterdamu (Nizozemí).

7. den

zpáteční cesta, příjezd v odpoledních / večerních hodinách

V CENĚ:

doprava zájezdovým autobusem

trajekt z Amsterdamu do Newcastle (Velká Británie) a zpět; každý účastník má zaplacený nocleh na palandě v kajutě

3x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (kontinentální snídaně, oběd formou balíčku, večeře); ubytování po 2-5 studentech v jedné rodině

12 lekcí výuky angličtiny

průvodce CK po celou dobu pobytu i cesty,

cestovní pojištění (včetně pojištění tzv. storna zájezdu), pojištění CK proti úpadku

V ceně není zahrnuto vstupné do objektů, kapesné a víza pro žáky s vízovou povinností pro vstup do VB.