Výlet do Osvětimi a Krakova

Uplynulé dva dny se naši žáci zúčastnili výletu, který byl naplněn zážitky, poučením a… smíchem! Začali jsme v Osvětimi, kde jsme se dozvěděli mnoho důležitých historických faktů, a přestože to bylo náročné téma, žáci prokázali nejen odvahu, ale i schopnost se zamyslet nad minulostí.

Večer jsme pak strávili v malebném Krakově, kde jsme objevovali kouzlo tohoto krásného města a jeho skryté poklady. A co by to bylo za výlet bez malé ochutnávky místní gastronomie – pierogi na každém rohu byly prostě neodolatelné!

Dnes dopoledne jsme ještě dokončili průzkum Krakova a teď jsme na cestě do solných dolů. Myslím, že všichni už se těší na to, až se proměníme v moderní „solné horníky“ a objevíme, co všechno se skrývá pod zemí. Žáci už spekulují, jestli najdeme solnou sochu svého učitele.

A pak už hurá domů, kde si každý odnese nejen nové vědomosti, ale také spoustu veselých vzpomínek. Tento výlet byl důkazem, že i když probíráme vážná témata, humor nám nikdy nechybí.