AKCE ZDRAVÉ ZUBY

Chodíte rádi k zubaři? Holky a kluci ze 4. A rozhodně ne, proto dávali velký pozor, když se mohli naučit, jak o zuby pečovat, aby k zubařům moc nemuseli. A tohle o tom napsali:

Dne 16. 9. jsme byli na přednášce o čištění zubů. Ukazovali nám, jak se zuby správně čistí.

Taky nám zuby potřeli fialovou vodičkou a hned bylo vidět, kdo si zuby umí vyčistit dobře! Kde zůstaly zuby fialové, tam byly špatně vyčištěné. Kde byly růžové, tam zůstalo ranní jídlo. Dobře vyčištěné zuby byly bílé.

Ukazovali nám taky obrázky nemocných zubů.

Radši si budu zuby čistit pořádně, aby byly zdravé!

Elinka

Ve středu k nám do školy přišli budoucí zubaři. Nejdřív se nás ptali na různé věci, např, jestlivíme, jak vznikají zubní kazy.

Ukazovali nám, jak si správně čistit zuby a vysvětlili nám, jaký kartáček je nejvhodnější.

Bruno

Paní zubařka a pan zubař nás učili správně si čistit zuby. Zuby nám potřeli rozpuštěným fialovým práškem a hned se ukázalo, kdo si zuby čistí špatně. Snad jsme se to naučili.

Kuba

Ve středu k nám přišli paní a pán z dentální hygieny. Ukazovali nám, jak si zuby správně čistit. Promítali nám k tomu obrázky. Bylo to zajímavé.

Johanka N.

Ve středu byli u nás ve škole mladí zubní lékaři. Učili nás, jak pečovat o zuby. Kontrolovali i naše zubní kartáčky. Bylo to poučné.

Míša  K.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.