Ve II. A učil čert

Začátek prosince byl v naší třídě cítit trošku těšením se na Mikuláše, ale také částečnými obavami a nervozitou. Čekání jsme si zpříjemňovali poslechem krátkých, laskavých příběhů andělů z Obláčkové ulice, výtvarným zpracováním příběhů i nadpřirozených bytostí. Část hodiny českého jazyka vyplnila pořekadla o čertech a napětí se trochu uvolnilo při jejich výkladu. Nejvíce děti bavily pracovní listy, které dostávaly při matematice. Andělské počítání bylo lehoučké jako vánoční zvonění. Zato čertí matematika byla obtížnější, protože čerti špatně spočítali příklady a děti to musely opravit. Nejvíc se však zapotily u Mikulášské matematiky. Mikulášův vak byl opravdu plný a těžký. Někteří to i vzdávali. Na pátek už měli všichni připravené papírové masky a to ještě netušili, že budou podrobeni čertovskému zkoušení. Nakonec to všechno dobře dopadlo a odměna od čerta za správné odpovědi byla sladká a barevná. A když přišel opravdový Mikuláš s čerty a anděly byla třída plná spokojených druháků.
Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.