Knihovna – tvorba Ivony Březinové

Ve čtvrtek jsme se po nějakém čase vydali opět do knihovny. Tentokrát nás čekalo seznámení s autorkou Ivonou Březinovou a s její tvorbou. Paní knihovnice nám představila velké množství knížek této autorky. Přečetla nám spoustu zajímavých úryvků a pustila nám i nějaké ukázky. Podívat jsme se mohli i na webové stránky této autorky, kde nás čekalo i několik her. Na konci návštěvy nám zbylo trochu času, tak jsme si mohli prohlédnout popř. půjčit knížky, které jsme si v knihovně vybrali.

Ivona Březinová (http://www.ivonabrezinova.cz/)  je současná autorka, která píše knihy pro děti a mládež všech věkových kategorií a různých žánrů. Je členkou IBBY i Obce spisovatelů.

Její knížky děti seznamují s mnoha věcmi, s kterými se v běžném životě můžou setkat. Za zmínku stojí např. knížka Lentilka pro dědu Edu, která dětem představuje Alzheimerovu chorobu.

Knížky této autorky získaly mnoho ocenění v soutěžích dětských knih ( Zlatá stuha, Cena učitelů, Suk …) a určitě stojí za přečtení.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.