Naše velikonoční naladění

Svátky jara – Velikonoce, nabízejí spoustu možností, co si nakreslit, vyrobit…..My v 1.A jsme začali ve výtvarné výchově postavou zajíčka, který drží kraslici.
Nákres byl tužkou, kraslice pak vybarvena pastelkou, zajíček vodovými barvami. Další hodinu jsme zajíčka obtáhli černou fixou a vystříhli….a potom už zajíčci putovali na naši nástěnku na chodbu vedle dveří třídy, každý zajíček dostal jmenovku autora v podobě barevného papírového vajíčka.

V pracovních činnostech jsme si vyrobili – nakreslili voskovkou – vystřihli – papírový košík . Před kreslením jsme si vysvětlili, jak košík udělat co nejpravdivěji, jak se takový opravdový košík plete….odspoda.. a že musíme kresbou naznačit proutky a to i na okraji košíku a držadle. Když byl košík vystřižen,čekalo nás další hodinu dozdobení vajíčky….vlepení vajíček z barevných papírů na rub košíku.
Odměnou za naši práci byla ve čtvrtek 17. 3. návštěva sborovny, kde byla vystavena ozdobená vajíčka, která donesli žáci naší školy do tradiční velikonoční soutěže, ta  má více než 10ti letou tradici. Vajíček – výrobků bylo mnoho a každý mohl vybrat jen “ jednoho vítěze “ , dát jen jednomu vajíčku hlas….bylo to těžké rozhodování. O výsledcích této soutěže si přečtěte na stránkách školy….
Nyní nabízíme fotky : každý se svým košíkem, zajíci na nástěnce, my na výstavě ve sborovně, naše košíky zavěšené na chodbě….podívejte se  ZDE.

Za 1. A      J. Skálová, tř. uč.