Den Země

Ve středu 20. dubna oslavili prvňáčci s předstihem Den Země. Svátek připadá na 22. dubna, ale jelikož je nás v naší škole hodně, začali jsme s oslavou dříve.

A jaká byla oslava? Skvělá!

Na dopravním hřišti pro nás připravili deváťaci s p. uč. Vojtíkovou a p. uč. Šupem 17 stanovišť, na kterých jsme plnili úkoly spojené nejen s přírodou, ale i ekologií.

Nevěříte, že už i prvňáčci rozumějí tomuto slovu?

Všichni nás o tom přesvědčili. Celá třída se na začátku rozdělila do čtyř skupin a děti ve skupinách se rozběhly na jednotlivá stanoviště. Tam už na ně čekali se svými ukoly deváťáci – např. poznej vystavené kytičky, listnaté stromy větvičky, ale i stromy jehličnaté, sestav na obrázcích vývoj motýla z vajíčka přes housenku a kuklu, zkoušeli poznávat po hmatu nebo čichu různé předměty a vyzkoušeli si i správné třídění odpadu, poznali také i různé využití PET víček při hrách.

Důkazem splnění všech úkolů byla vyplněná kartička z jednotlivých stanovišť a sladká odměna.

Velký dík patří všem organizátorům.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.