Školní výlet s pohádkami

Ve čtvrtek 26. května 2016 vyrazily třídy 2. C, D na školní výlet. Navštívily hrad a zámek Staré Hrady, kde na ně čekaly dva pohádkové okruhy.

Nejdříve se děti spolu s čarodějnicí proletěly na košťatech po hradním nádvoří.

Poté jsme zavítali na hradní pohádkovou půdu. Ocitli jsme se mezi čarodějnicemi různých kategorií, ve strašidlácké kuchyni, v čarodějné prádelně a mydlárně, u pohádkového časostroje. Z každého zákoutí na nás vykukovala strašidýlka, strašidláci a skřítkové.

Po opuštění půdních prostor jsme vstoupili do zámeckého pohádkového sklepení.

Tam jsme poznali lesní a ledové království, rodinku starohradského obra, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, draky a palác plný skřítků.

Nakonec jsme se seznámily s čarodějnou bestyjolu – živými zvířátky, havětí a potvůrkami místních čarodějnic.

Po dvouhodinové prohlídce si děti nakoupily drobné suvenýry, a pak už jsme Staré Hrady opustili.

Do Čelákovic jsme se vrátili plni hezkých pohádkových zážitků.

Školní výlet se všem dětem velmi líbil. Už teď se těší na příští návštěvu pohádkového hradu a zámku Staré Hrady, kdy si budou moci prohlédnout něco nového, třeba dračí čarodějnou královskou komnatu.

V obrazové galerii najdete několik fotografií z výletu.

Helena Kopecká,

třídní učitelka 2. D