ŠvP – den třetí

Ráno nás zaskočil vcelku hustý déšť, a tak dopoledne došlo hlavně na učební aktivity. V odpoledním čase jsme se s nepřízní počasí vyrovnávali pomocí divadla Pod střechou, jak by se v tu chvíli část venkovní jídelny klidně mohla nazývat. Nejprve proběhly dva bloky reklamních šotů, kdy měla družstva za úkol vymyslet, předělat a hlavně přehrát a představit nám tak po jedné reklamě vlastní výroby a jedné parafrázované, kterou již známe díky televizním obrazovkám.  A opět mohu potvrdit, že byly předvedeny unikátní výkony ozdobené dvěma kousky, za které by se nemusel stydět leckterý začínají kreativec počátku devatesátých let. V prvním kole absolutně neměla konkurenci družstva pět a šest. (Stále ještě máte šanci býti pouhými nezávislými fanoušky! A pokud chcete fandit, pětka by se Vám dnes určitě líbila. Ale nechci Vás ovlivňovat.) Ostatně výše zmíněná družstva se předvedla i v druhém kole a k nim se vynikající režií přidalo i družstvo čtyři.

Po odpolední svačině se počaly mraky trhat, absolvovali jsme ještě předem rozpracované a naplánované divadelní okénko pro nejmenší nazvané Pohádková pantomima. Úkolem bylo ztvárnit nějakou známou pohádku tak, aby ji poznalo co možná nejvíce ostatních soutěžících. A opět jsme se dočkali skvělých výkonů. Po odpolední svačině jsme nechali naše divadelníky trochu proběhnout, počasí nám v tu chvíli přálo, a po večeři přišel vrchol pro všechny počínající i pokročilé kreativce, divadelníky, zpěváky, hudebníky a maskéry. Večer bláznivých účesů. Ty  jsme navíc předváděli u táboráku a vidět některé naše módní ikony s čírem na hlavě a přitom s buřtem v ruce, na tom by si smlsli i fotoreportéři z bulvárních plátků. Vše šlo, jak mělo, dokud paní učitelka nešla zkontrolovat umývárny, kde maskéři působili před začátkem soutěže. Pak přišlo lehké hromobití. Vskutku a přeci umělecká duše praktická často nebývá a barva tu či onde, na tu se běžně nehledí. V jeden okamžik však na ni hleděla paní učitelka. Ale vše se v dobré opět obrátilo a jakmile se spustil, tomu neuvěříte, vydatný déšť a zazněl i ten pravý a nefalšovaný hrom, bylo na čase zase všechny rozpustit, nástroje uklidit a děti odklidit.  Alespoň jsme šli včas spát. Tedy nejprve vydrbat. Pak spát.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.