Mimořádná situace

Vážení rodiče,

rádi bychom Vám ještě jednou poděkovali za přístup většiny z vás k situaci, která na škole kvůli havárii v prostorách gymnázia nastala. Snažili jsme se Vás objektivně a okamžitě informovat o aktuálním stavu, protože chápeme, že každý rodič má přirozený strach o své dítě, byť v ohrožení děti rozhodně nebyly. Byli jsme neustále v kontaktu s hasiči, policií, městem Čelákovice a v souladu s jejich pokyny pak informovali Vás. Možnost Vás častěji informovat ale byla ztížena tím, že v celé budově školy po určitou dobu nešel elektrický proud, situace se měnila a tím i pokyny, které jsme na stránky školy umísťovali. Havárií na gymnáziu byl v prostorách základní školy poškozen jen kabinet a mírně i učebna přírodopisu. Jelikož zde budou probíhat nutné práce – vysoušení, které jsme nasadili okamžitě a děkujeme za pomoc městu, které nám dodalo vysavač vody i kvalitní a výkonné fukary, v kabinetu pak i oprava elektrické sítě, výměna podlahové krytiny, malování apod. , bude chodba A z těchto důvodů pro děti až do odvolání uzavřena. Zaměstnanci v kancelářích a na sekretariátu budou v tomto prostoru pracovat bez omezení. Dnes dopoledne navštívil školu statik, prohlédl nejvíce zasažený kabinet, celkovou zprávu dodá městu v odpoledních hodinách. Samozřejmě čekáme na jeho vyjádření, ale z jeho prvotních reakcí bylo zřejmé, že nic nebude bránit tomu, aby děti do základní školy v pondělí nastoupily a provoz byl obnoven . Konečné stanovisko statika uveřejníme na stránkách školy, jakmile ho obdržíme.

Ještě jednou děkujeme za Váš postoj k výjimečné situaci a za podporu, kterou nám někteří rodiče vyjadřovali. Vážíme si toho.