Týden s veselými zoubky – den třetí

Ve středu jsme týden se zoubky věnovali podpoře sociálních vztahů ve třídě. Myslíte si, že ošklivá slovíčka sluší našim pusinkám? I o tom jsme se společně bavili. Ano – zoubky nám to nekazí, ale takové ošklivé slovíčko může pokazit kamarádství. A děti tom ví již v první třídě, mají svoje zkušenosti a bolístky …. Společně jsme si proto povídali, co je a co není hezké, jak obtížné situace můžeme řešit lépe.

Dále jsme se zaměřili na mluvení a protože jsme prvňáčci a jsme šikovní, umíme již mluvit ve větách. Co mluvit – my už ty věty umíme také napsat a rádi se  tím pochlubíme. Tak nastal čas na další skupinovou práci – tentokrát s názvem – MÁME PUSU PLNOU HEZKÝCH SLOVÍČEK. Děti si tak procvičily přepis ze slabikáře netradičním způsobem. Nastal opět čas proběhnutí se za bílým zoubkem, který jsme ozdobili slovíčkem. A každá pusinka tak získala svoji větu.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Děti z 1.B