Návštěva dětí mateřských škol

Během tohoto týdne navštívili naše prvňáky a druháky děti z mateřských školek. Přišli proto, aby se budoucí prvňáčci podívali, jak to v „opravdové“ škole vypadá.

Co jsme jim ukázali?

Nejprve jsme předvedli, jak krásně umíme číst písmenka a věty o žabičce. Přednesli jsme jim také dvě říkanky s hádankou. Ukázali jsme jim, jak rychle umíme spočítat příklady do 20 při soutěži „ Líný kapr.“ Nechyběla ani písnička o Žabičce zelené.

Předškoláky jsme zapojili do hry na „Honzíka“, vytleskávali jsme společně říkanku i slova. Na panáčkovi z geometrických tvarů pak určovali počty a barvy. Vyzkoušeli si také, jak se sedí v lavici a dokreslovali jarní obrázek. Došlo i na předání malých dárečků, které si pro nás děti připravily.  Pak se s námi rozloučili písničkou a my jsme jim popřáli, aby se jim ve škole líbilo.

Však jsme také byli pyšní na to, že jsme se mohli pochlubit, co všechno jsme se za krátkou dobu ve škole naučili.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo klinutím zde.

Žáci 1. C

J. Knobová