Prvňáčci na exkurzi

Páteční vyučování jsme si tentokrát zpříjemnili návštěvou obchodu Tesco. Vydali jsme se tam společně s žáky z 1.B.  Měli jsme možnost vidět, jak se připravuje a peče různé pečivo. V pekařských čepičkách, igelitové zástěře a s  rukavicemi jsme se dostali přímo do zákulisí pekárny. Nejenže jsme navštívili obří mrazák s teplotou – 20 stupňů, kde se uchovává mražené zboží, ale také jsme si odnesli krabici housek, které jsme rovnali na plechy. Paní pekařka nám ukázala, jak se pečivo na plech skládá a následně peče ve velké troubě.

Poté jsme si zahráli na paní pokladní. Mohli jsme si „nakupovat zboží“ do košíků i jsme si vyzkoušeli práci na skutečné pokladně jako paní prodavačky. To byl opravdový zážitek!

Zpátky do školy jsme neodcházeli s prázdnou, dostali jsme balíček se svačinou a pro naše maminky jsme vyrobili přáníčka a papírovou růži.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Děkujeme pracovníkům Tesco za ochotu, zážitek a povedenou návštěvu.

Žáci 1. C

J. Knobová