Čarodějnice v 1.C

Poslední dubnový pátek do naší třídy nepřilšly žádné hodné děti, nýbrž samé čarodějnice, čarobáby či čarodědkové.

Hned po příchodu do školy jsme se naučili  zaklínadlo a vyčarovali si pohádku O obrovi Hugovi, který měl velké trápení. Kdo Hugovi pomohl? Byla to hodná čarodějnice, která uměla namíchat zázračný lektvar, po kterém se Hugo zmenšil do normální velikosti. A měl po trápení.

Během dopoledne jsme si vyluštili křížovku o strašidlech, počítali příklady s čarodějnicí, vařili zázračné lektvary a naučili se říkanku. Také jsme si vyrobili malou čarodějku z papíru a věnovali se čtení s porozuměním.

Celé zábavné dopoledne jsme zakončili  tancem ve dvojicích na písničku „Ježibaba“. Moc jsme si to užili a rozloučili se zaklínadlem a přáním, aby nám svítilo sluníčko do dalších dnů. A to se nám myslím vyplnilo.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Žáci 1. C

J. Knobová