Mezitřídní spolupráce – 1.B a 4.B

Že je fajn mít kamarády, víme všichni. A protože se chceme kamarádit hodně, domluvila se třída 4.B s paní učitelkou Jitkou Marešovou, že nacvičí pro prvňáčky divadlo. Krátké scénky byly ze Starých pověstí českých a starší děti měly možnost učit se o nich zábavnou formou, prvňáčci se zase dozvěděli něco nového.

Po prvním bloku našeho setkání – tedy odehrání výše zmíněných scének – nastala neformální část. Moderátory se staly paní učitelky a vedly děti k vzájemné komunikaci. Děti ze čtvrté třídy vyprávěly příběhy ze školního života a prvňáčci se chlubili tím, co již znají a měli radost, že získávají nové, starší kamarády. Uzavřeli jsme společně „pakt“ přátelství s tím, že si děti budou navzájem pomáhat i mimo třídu, třeba i mimo školu.

Na fotografie se můžete podívat v naš í galerii a nebo kliknutím zde.

Dětem se společné setkání líbilo a již nyní se těší na další!

Třídy 1.B s Andreou Pánkovou a 4.B s Jitkou Marešovou