Zima na papíře

S příchodem zimních měsíců se snad všechny děti těší, že bude padat sníh a začnou různé radovánky….stavby sněhuláků, běhání ve sněhu, koulování, bobování, sáňkování….Když se v letošní zimě sem tam sníh objevil, hned nás inspiroval k naučení zimních básniček / Sněhulák, Zima pro kočku, Mráz  /, naučili jsme se písničky : “ Zima, zima tu je, snížek poletuje….“ a další : “ Postavil jsem sněhuláka …“,ale pořádná bílá zima nás nenavštívila. O to pilněji jsme si zimu “ vyráběli „ve výtvarné výchově a pracovních činnostech….vznikly krásné vystřihované vločky, které vynikly  nalepené na barevném papíře, další práce byla krmítka s ptáčky. Ve výtv. výchově jsme kreslili sněhuláky a rozsvícené lampy /obojí “ v noční tmě “ /, dále se nám povedly zimní čepice / kombinovaná technika : voskovky a vodové barvy /. Aspoň že díky zkušenostem se zimou z předškolního věku, naší paměti a šikovnosti se nám naše „zima na papíře“ vydařila !

Na nás a naše výtvory se podívejte na fotkách  Z D E .

Za 1.A   J. Skálová , tř. uč.