Návštěva dětí mateřských škol

Ve druhé polovině března navštívily naše první a druhé třídy děti čelákovických mateřských škol. Podívaly se do hodin, mohly zasednout do školních lavic a vyzkoušet si, jak se ve škole pracuje.

V pondělí 19. března 2018 jsme v naší třídě II. D přivítali předškoláky MŠ z Rumunské ulice.

Návštěvě jsme nejdříve zazpívali a zarecitovali. Pokračovali jsme společným zpíváním jednoduchých písniček, vytvářeli jsme rytmické doprovody hrou na tělo, naučili jsme se jednu rytmickou hru a taneček .

Potom si budoucí školáci vyzkoušeli, jak se pracuje v lavicích. Dostali pracovní list, na kterém dokreslovali domeček a jeho okolí.  Za svůj výkon dostali hodnotící razítko a sladkou odměnu.

V závěru kdo chtěl, a chtěly všechny děti, mohl se podepsat na školní tabuli.

Nakonec s přáním, aby se budoucím prvňáčkům ve škole líbilo, jsme se rozloučili.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Helena Kopecká

třídní učitelka II. D