Byli jsme v divadle

pondělí 9. dubna 2018 po dvouhodinové výuce odjely třídy 2. CD do Divadla v Horních Počernicích. Na divadelní představení „ Staré pověsti české“ se všichni velmi těšili. Možná právě proto, že nedávno přečetli knihu Martiny Drijverové „České pověsti pro malé děti“, která se jim opravdu líbila.

Představení bylo od začátku velmi poutavé a děti doslova vtáhlo do děje.

Herci Jan přeučil a Eva Hrušková, představitelé pana Aloise Jiráska a paní Jiráskové, přiblížili dětem příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, knížete Kroka a jeho dcer, Ctirada a Šárky. Vystoupení bylo proloženo písničkami Zdeňka Bartáka a doplněno loutkami Jaroslava Doležala.

Někteří malí diváci byli zapojeni do děje na jevišti, zahráli si postavy Bivoje, Kazi a Tety, všichni si zazpívali, zatancovali, tleskali do rytmu písní.

Toto představení bylo zábavné i poučné a všem se velmi líbilo, herci za své výkony byli odměněni velkým potleskem.

Divadlo jsme opouštěli plni příjemných zážitků a již nyní se těšíme na další představení.

V obrazové galerii najdete několik fotografií z návštěvy divadla.

Helena Kopecká,

třídní učitelka II. D