Naše šeříky

K začátku května patří barvy a vůně květů šeříků, které jsou i dobrou inspirací….jistě pro výtvarnou výchovu,

ale pro nás posloužily i v pracovních činnostech….větvičku šeříku jsme si zkusili z modelíny a dopadlo to velice hezky.…Paní učitelka přinesla do třídy větve šeříku, dostali jsme malý vzorek do ruky, abychom si prohlédli tvar květu, listů, barvy stonku. Potom následovalo zpracování válečků modelíny, tvarování válením na podložce / stonek /, zpracováním modelíny do plochých tvarů listů a květu, květ se ještě “ vylepšil “ opačným koncem tužky “ vyťukáním „…tím se naznačily kvítky květu. Naše práce jsme si nejdříve vystavili ve třídě a nyní je máme vystavené na 2 oknech chodby kousek od naší třídy, aby je mohly vidět i jiné děti.

Nabízíme pěkné  fotografie našich šeříků  Z D E.

Žáci 1.A a p.uč. Jitka Skálová