Adventní zpravodajství z 1.A

Příprava na prosinec začala kreslením čertů…a každý se “ svým čertem “ vyfotil….Potom vznikla z čertů i pěkná výzdoba na nástěnce a síti u naší třídy.Ve ČT 3.12. nás čekala naše první školní návštěva Městské knihovny, kde nás čekaly ukázky z knížek s vánoční a zimní tematikou, poslech písníček i malý taneček s papírovými andělíčky, rebus na papíře, prohlížení knížek .Na oplátku jsme paní knihovnici zazpívali a řekli “ aktuální básničky“. Kdo by chtěl již do knihovny chodit, musí tam jít v doprovodu rodičů a udělat si tzv. legitimaci čtenáře.
V pátek 4.12. nás během 1. vyuč.hodiny navštívil Mikuláš, Anděl a čerti….Mikuláš měl Knihu hříchů…dobře věděl, kdo zlobí a čerti jmenované děti  pomazali černě na tváři a “ hříšnici „slíbili, že se polepší….Anděl rozdával hodným dětem bonbonky.
V PO 7.12. jsme navštívili Lidovou školu umění ve Vašátkově ulici, kde nás čekal biblický příběh v moderní podobě…archanděl Gabriel dal vědět lidem na zemi,že se narodí Ježíšek. Představení sehrály děti z dramatického kroužku LŠU. Při odchodu z LŠU jsme si na nádvoří prohlédli keramické výrobky sestavené v betlém i ostatní keramické postavy, stavby.
Ze všeho máme fotodokumentaci…podívejte se Z D E
Za 1.A  Jitka Skálová, tř.uč.