Country tance na naší škole

Do naší školy přijel pan Procházka z tanečního kroužku Šumaváček, aby nám řekl něco o country tancích a něco nás taky naučil tancovat. Tohoto kurzu se zúčatnila i naše třída. Co všechno jsme dělali a jak se nám to líbilo, se dozvíte ze zpráviček Barči a Darči a z fotografií.

Dnes ráno nám paní učitelka oznámila, že si vyzkoušíme country tance.

Všichni se těšili, bohužel jen z důvodu že, nám odpadne vlastivěda a čtení.

Na začátku nám pověděli, co to vlastně country tance jsou a další zajímavosti.

Dámy si mohly vypůjčit spodničky a takové šaty, které nosily chudé ženy na veselku.

Potom došlo k samotné výuce tance, která se většině tanečníků líbila.

No řeknu vám , tak dobře jsem si dlouho nezatancovala!

Zajímavost: Country tance vznikly v 16. století v Anglii.

Bára Dvořáková, 4.B

V pondělí 2. 11. po podzimních prázdninách jsme místo hodiny čtení a vlastivědy měli v malé tělocvičně country tance. Mohli jsmesi vypůjčit různé oblečky.Tancovali jsme v kroužku i v řadách. Nejvíce se mi líbil tanec v řadách, protože u něho byla legrace. Tancovala jsem s kamarádkou Bárou. Nejčastěji jsme tancovali kvapík. Už se těším, až zase přijedou.

Darja Kyzivátová, 4.B

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.