DEN S POHÁDKOU

Poslední pátek před jarními prázdninami jsme si v prvňáčky užili pohádkový den. Myslíte, že den strávený ve škole nemůže být pohádkový? V naší škole ano 🙂 Některé děti přišly převlečené za krásné princezny, veselé klauny i hodné čarodějky, většina z dětí měla připravenou svou oblíbenou knížku s pohádkami. A pohádkový den mohl začít.

Celý den jsme pracovali ve skupinách. Prvním úkolem bylo vymyslet název království. A tak se stalo, že jsme měli ve třídě KRÁLOVSTVÍ KYTEK, KRÁLOVSTVÍ TŘPYTEK, LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ, KRÁLOVSTVÍ SMÍCHU A KARLŠTEJN. Během první hodiny se všem skupinám podařilo dohodnout se na jménu společného království a společnými silami svůj zámek/hrad vybarvit tak, aby zdobil po celý den naše lavice.

Druhou hodinu jsme počítali. Naším úkolem bylo pomocí příkladů objevit jméno strašidla, které cestuje po našich královstvích. Počítali jsme zašifrované příklady, po třídě hledali příklady s tím pravým obrázkem a nakonec se nám to podařilo – strašidlo Houkálek bylo objeveno.

Třetí hodinu nám naše průvodkyně pohádkovým dnem – paní učitelka – řekla smutnou zprávu. Došlo k únosu princezny na tajemnou věž. Zlý čaroděj ji tam hlídá a pustí ji, pokud vymyslíme dostatečný počet slov, které umíme také dobře napsat, abychom ji vysvobodili. Protože jsme šikovné děti, i tento úkol se nám podařilo splnit.

Poslední hodinu jsme se mohli pochlubit knížkou, kterou jsme si přinesli z domova. Nejprve jsme si řekli, jak se ke knížkám chováme a jak se správně otáčí stránky. Pomocí hry „Škatulata, hejbejte se“ jsme si prohlédli knížky našich kamarádů.  Poté připlul do naší třídy pohádkový kapr. Byl smutný, protože se mu z rybníka ztratily pohádky. Každý žák tak dostal bublinu (kolečko z kartonu) a měl možnost pomoci najít pohádky z kaprova rybníku tím, že do bubliny nakreslil svou oblíbenou pohádkovou postavu.

Na závěr jsme si zahráli masopustní hru „Hojačky, hojačky“ , popřáli jsme si krásné prázdniny bez nehod a rozloučili jsme se.

Tématickým dnem podporujeme prosociální vztahy ve třídě, čtenářství, opakujeme a fixujeme své znalosti pomocí her .

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Děti z 1.B s paní učitelkou