Den Země a 2.A

Každý rok 22.dubna si lidé připomínají ekologický svátek “ Den Země “ , jehož historie spadá až do roku 1969 / USA /.Na  celém světě se konají různé prospěšné akce. Ta nejjednodušší a nejpraktičtější je vyjít někam do přírody a “ trochu uklidit “ v místech, kde lidé odhodí odpadky kolem sebe místo do košů…proto jsme již 21. dubna vyšli do okolí školy směrem ke školnímu hřišti a do parku. Měli jsme s sebou 5 kusů “ kleští “ na sběr drobných odpadků, k tomu 2 plastové pytle….. a střídali jsme se v té užitečné činnosti, kdy za námi zůstávalo čisto….dětem se uklízení líbilo a sluníčko nám krásně svítilo, proto se povedly i pěkné fotky……malinkému kousíčku naší planety jsme “ pomohly „….podívejte se  Z D E.
Děti z 2. A a  tř.uč. Jitka Skálová