Domácí svačiny

Ve škole proběhly ochutnávky připravovaných a plánovaných domácích svačin. Jak jsme již informovali koncem minulého školního roku ve Zpravodaji, svačiny se na naší škole –bude-li o ně zájem – rozběhnou od 1. října. Svačiny bude připravovat zaměstnankyně školní jídelny a v nabídce budou vždy housky a chleby s oblohou nebo připravenou pomazánkou, čerstvé ovoce, čerstvá zelenina, müsli a pokaždé dva druhy domácího pečeného koláče, perníku apod. Zajištěn bude i pitný režim. V ochutnávce, kterou škola připravila pro všechny děti 1. a 2. stupně minulý týden, a která proběhne i u příležitosti třídních schůzek ve čtvrtek 15. 9. 2016 v přízemí školy, jsou ukázky z nabídky, která se bude postupně obměňovat.   Celá akce byla dětmi velmi kladně přijata a hodnocena, jsme tedy zvědaví, jak se osvědčí v praxi. Svačiny formou švédských stolů budou připraveny každou velkou přestávku v jídelně, musí být zaplaceny stejně jako obědy (cena jedné svačiny je 20 Kč). Po příchodu do jídelny projede žák svou kartu čtečkou a svačinu zkonzumuje v jídelně. Po opuštění jídelny se již znovu vracet ke stolům nemůže. Každý může sníst opravdu tolik, na kolik má chuť, ale pamatuje si, že jsou tu i ostatní a že je slušné si vzít jen tolik, na kolik se opravdu cítím. Jelikož se jedná o zcela nový model svačin, prosíme zpočátku o trpělivost. Nová paní kuchařka se na přípravu svačin těší a my jsme zvědaví, jak se vše osvědčí.

Na fotografiích vidíte stoly při obou ochutnávkách.

1-svaciny-zari-2016 2-svaciny-zari-2016