FERDA A JEHO EMUŠÁCI, aneb emocí se nebojíme

Ve třídě 1.B najdete nejen dvacet šikovných dětí, ale je zde s námi také Ferda. Ferda je velký plyšový žabák, který k nám do školy chodí z Emušákova. Je to země plyšáků, ztracených i těch, se kterými si děti již přestaly hrát.

Ferda je nám podobný – i on má svoje pocity jako je radost, zlost, strach aj. Výhodou je, že u Ferdy vždy poznáte, jak se cítí podle barvy mouchy, která k němu přiletí. U nás, lidí, to tak snadno nepoznáme, a proto si o svých pocitech musíme povídat, pochopit je a pochopit i pocity druhých.

S knihou z nakladatelství Scio – Ferda a jeho mouchy, učíme děti adekvátně vyjadřovat svoje pocity, nebát se jich a také umět naslouchat tomu, co nám kamarád povídá. Pracujeme s emocemi jako je hněv, strach, osamocení, důvěra, žárlivost, zvědavost, smutek a radost. Věříme, že když se s dětmi začne o pocitech v rámci třídy otevřeně mluvit, přestanou mít strach je vyjadřovat a naučí se také vnímat druhé.

Snažíme se předcházet patologickým jevům, podporujeme prosociální vztahy ve třídě s cílem vytvořit prostředí vzájemné důvěry a napomoci tomu, abychom byli dobrá parta nejen v první třídě, ale třeba i kamarádi na celý život.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Třída 1.B s paní učitelkou Andreou Pánkovou