Hodinka s cimbálovou muzikou

Ve středu 14.prosince přispěli k předvánoční náladě žáků 1. stupně naší školy muzikanti z Moravy – ze Zlína, přijela nám zahrát a zazpívat čtyřčlenná cimbálová muzika “ Réva “ v tomto nástrojovém obsazení : cimbál, basa, housle, klarinet. Jako koncertní sál nám dobře posloužila velká tělocvična. Slovem spolu s humorem pořad uváděl “ basista „, mezi písněmi nechyběly malé soutěže s malými “ vtipnými „odměnami / jeden typ odměny : vlašský ořech z Kauflandu../

otázky soutěží byly zaměřeny na prosinec…..jaké “ jmeniny “ proběhly v první polovině měsíce, jaké se k nim váží zvyky / Barbora, Jitka, Mikuláš, Lucie/, mezi dětmi se k jejich veselosti objevil Mikuláš i čert …. Byly připomenuty zvyky, jaké bývaly na Štědrý den i dva svátky po něm : Boží hod, Štěpán. Muzikanti nám zahráli známé i moravské koledy, samozřejmě ty známé zpívala celá tělocvična, včetně lidové americké písně : Rolničky, rolničky. Pěkné bylo i sólo klarinetisty se skladbou “ Prskavka „, při které soupeřila zapálená prskavka s délkou skladby a vyšlo to přesně: muzikant dohrál a prskavka vyslala poslední paprsky….to bylo velice pěkné !! Dále nám muzikanti dokázali, že na cimbál lze zahrát pop i rock / filmové melodie : píseň ze Snowborďáků a Mrazíka… píseň nám zazpíval  Ivánek, což byl ovšem převlečený klarinetista /, na závěr potom byla “ pecka “ od Kabátu :

“ Když se u nás chlapi poperou “ , to už děti nejen zpívaly, ale i tancovaly ve stylu disco….Zkrátka : hodina s “ Révou „, byla prima, děti i my, paní učitelky, jsme si tento předvánoční koncert velmi užily a jistě k nám “ Réva “ zase někdy zavítá….

Za všechny přítomné slovem….. i  FOTEM …podívejte se

Jitka Skálová, tř. uč. 2.A