Motýli, mandaly

Milí návštěvníci našich stránek, nabízíme Vám ukázku jarní práce na téma: Motýli, kdy jsme pracovali s barevnými papíry a zároveň jsme vymýšleli, kreslili černou barvou strukturu křídel. Když se děti seznámily s tímto námětem, vybraly si barvu papíru na motýla. Potom jsme papír přeložili a dle vzoru paní učitelky si děti zvolily tvar křídel: zaoblená nebo do špičky. Ačkoliv děti někdy mívají problém využít dostatečně plochu papíru a dělají kresbu zbytečně malou, tak u motýlů se tak nestalo a všem se křídla podařila. Potom jsme tvar křídel vystřihli, rozložili a dle osové souměrnosti kreslili černě strukturu křídel. Když bylo hotovo, „sedl si“ motýl / děti nalepily / na zelený či světle modrý papír – tím bylo naznačeno : motýl na trávě nebo ve vzduchu, poslední krok : přilepení těla z úzkého proužku černého papíru a dokreslení tykadel. Děti při této práci projevily šikovnost a fantazii…..radost se podívat, s chutí jsem fotila, pochválila, jedničky “ udělila “ !!

Ještě nabízíme ukázku práce s naší dřevěnou stavebnicí – drobné barevné tvary. Téma bylo : Sestav svoji MANDALU. S dětmi jsme si vysvětlili,co to jsou mandaly, že ji začneme sestavovat od středu, také byla kresba na tabuli i ukázka tištěných mandal. Potom se děti daly do tvořivé práce….holčičkám i klukům se MANDALY dařily… opět foceno.

Naši MOTÝLI  a  MANDALY  na fotkách   Z D E .

Žáci 1.A a p.uč. Jitka Skálová