Na návštěvě v knihovně

Ve čtvrtek 1. prosince 2016 navštívily děti z I. D Městskou knihovnu v Čelákovicích. V oddělení pro malé čtenáře na ně čekal rozsvícený vánoční stromeček a připravené knihy, plné zimních příběhů o dětech a zvířatech.

V úvodu zazněla písnička „Rolničky“, kterou si děti s chutí zazpívaly.   Následovaly dva zimní příběhy o dětech a dvě známé koledy.

Všem prvňáčkům se velmi líbily pohádky „ Vánoce u Spejbla a Hurvínka „ a   „Jak pejsek s kočičkou slavili Vánoce“. V první pohádce se seznámili s několika vánočními zvyky, ve druhé se dozvěděly, jak se starat v zimě o lesní zvířata.

Potom všichni dostali pracovní listy a na nich dvě zadání: vyhledat ve větvích schované ptáčky a najít správnou cestu bludištěm. Tato práce děti opravdu zaujala a nechtěly od ní odejít.

Čekal je však další úkol – skládání papírových andělíčků, se kterými si pak zatancovaly při písničce „Bílý vánoční slon“.

V závěru návštěvy dostaly od paní knihovnice dva dárky, které si rozbalí až při vánoční besídce.

Prvňáčci strávili v knihovně velice příjemnou hodinku a už nyní se těší na další setkání.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Helena Kopecká a třída I. D