Na výstavě hub

V pátek 18. 9. se naše třída vypravila na výstavu hub, kterou pořádali čelákovičtí mykologové již po padesátépáté.
Po úvodní přednášce o významu hub pro přírodu i člověka, jsme mohli zhlédnout zajímavé, neobvyklé či méně známé houby vyskytující se v českých lesích. Seznámili jsme se také i s nejjedovatějšími houbami, jako je např. muchomůrka zelená či tygrovaná a jiné. Měli jsme mezi námi i zvídavé žáky, na jejichž otázky pan mykolog trpělivě odpovídal.. Po prohlídce vystavených hub nám zbyla chvilka i na soutěž, a to v hodu obručí na dřevěné hřiby či hod malým míčkem do středu muchomůrky. Sladká odměna nás samozřejmě neminula.
Do školy jsme se vraceli spokojeni, protože se nám naaražované houby v přírodním prostředí moc líbili. Podívejte se také!

žáci 2. C
Jana Knobová