Naše velikonoční tvorba v Domě dětí

Tradiční spolupráce základních škol a Domu dětí a mládeže v Čelákovicích…..žáci 1. a 2 . tříd vyrábějí v Domě dětí dekorace….v prosinci před Vánocemi a na jaře…před Velikonocemi. My jsme “ velikonočně “ tvořili v úterý 11.4., do Domu dětí jsme se vydali po velké přestávce. Po příchodu na místo jsme řekli “ paní instruktorkám “ jarní básničku a koledu. Potom jsme se dozvěděli, co budeme vyrábět. Tradiční je zdobení perníčků cukrovými polevami a kraslic voskem. Dále se ozdobená vajíčka vázala na mašličky a proutky, vznikla pěkná dekorace na zavěšení. Dále jsme si vytvořili motýlka na kolíčku….dekorace na větvičku a velká novinka byla…výroba obrázku tvaru kruhu a ten byl potom použit na výrobu magnetky ve “ speciálním “ strojku.

Práce nám šla “ pěkně od ruky “ a všichni si s chutí vyrobili pěkné věci…..Po skončení práce jsme za vše pěkně poděkovali, popřáli v Domě dětí hezké Velikonoce….Nabízíme fotky, podívejte se, jak všechno ve spolupráci s paní třídní učitelkou Skálovou vyfotila žákyně 2.A Pavlínka….Pavlínko, děkujeme a  F O T K Y  zde.

Za 2.A  – text J. Skálová, tř.uč.  a  Pavlínka, foto