Návštěva městské knihovny

V pondělí 2. října 2017 navštívily děti z třídy II. D Městskou knihovnu v Čelákovicích.

Strávily dvě příjemné dopolední hodiny ve společnosti Večerníčka a jeho pohádek.

V úvodu se dozvěděly, kdy Večerníček vznikl, kdo je jeho ilustrátorem, jak často se dříve vysílal.

Poté se posadily na koberec k televizi a shlédly jednu starší pohádku s kluky Jájou a Pájou.

Po pohádce se vybrané děti převlékly za dveřmi do kostýmů a ostatní kamarádi pak podle převleků hádali, jaké postavičky představují. V nadživotní velikosti všichni poznali Křemílka a Vochomůrku, Pata a Mata i Večerníčka.

S Křemílkem a Vochomůrkou si druháčci zatancovali, Patovi a Matovi fandili při stavbě komínu z kostek, házeli míčky do klobouku kouzelníka Pokustóna, ve kterém přebývali Bob a Bobek, prolézali tunelem, kterým jezdí mašinky z příběhů „O mašinkách“. Později ve skupinkách soutěžili, kdo nejrychleji složí puzzle – ilustrace pohádek z Večerníčků.

Ke konci návštěvy jsme si ještě společně zazpívali písničku o Večerníčku.

Úplný závěr patřil prohlídce dětských knih.

Školáci strávili v knihovně velmi příjemné chvíle a už nyní se těší na další setkání.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Helena Kopecká a třída II. D