Návštěvní týden

V pondělí 11.ledna a v pátek 15. ledna jsme v naší třídě uvítali děti z mateřských škol, které se už těší k zápisu do prvních tříd. Děti si po vzájemném přivítání prohlédly naší třídu a prvňáčci jim předvedli, co se za čtyři měsíce už naučili. Nejprve dětem představili všechna naučená písmenka z pohádkové abecedy a z nich pak skládali a četli slova z tabule, ale i krátké věty z karty doplňkového čtení. Předškoláčkům také ukázali, jak si hrajeme s číslicemi při matematice a jak si poradí i s matematickými příklady, ale i početními řetězci.

Budoucí prvňáčci si pak také vyzkoušeli, jak se sedí ve školní lavici a nakreslili si obrázek pro rodiče. Za něj pak získali první razítko ve velké škole.

A na závěr našeho krátkého setkání jsme si zazpívali společně písničku, vyměnili si dárečky a popřáli, aby se jim ve škole také tak líbilo jako nám.