Noc s Andersenem

V pátek 23. 3. se žáci 6. B zúčastnili tradiční akce na naší škole – Noci s Andersenem. Děti se sešly v sedm hodin ve škole v naší třídě a ihned si ji upravily podle svých představ. Rozbalily si matrace a spacáky a vše připravily k úspěšnému přenocování.

Vstupenkou na akci byla vlastnoručně vypracovaná stránka do časopisu Tam-tam, což byl časopis, který vydávaly Rychlé šípy. Tématem letošní Noci s Andersenem byl totiž J. Foglar a jeho dílo.

Dílem J. Foglara byla inspirovaná i celoškolní hra. Děti byly rozděleny do skupin, žáci osmých ročníků byli vůdci skupin a k nim byly přiděleny mladší děti. Skupiny poté chodily po škole, na stanovištích plnily různé úkoly, za které dostávaly razítka.

Po splnění všech úkolů na ně čekala odměna – polárkový dort.

Po zbytek večera měly děti volný program. Některé hrály společenské hry, jiné cvičily a tančily podle interaktivní tabule. Po půlnoci všechny děti z naší třídy zalezly do svých spacáků a dívaly se na film Zootropolis. Některé usnuly už při filmu, zbylé po jeho ukončení.

Ráno v sedm hodin byl budíček, děti se umyly a převlékly a sbalily si svoje věci. Následoval úklid třídy a nastěhování lavic na svá místa. Překvapením byly hotové nástěnky, které učitelé v noci nazdobili. Děti na nich viděly svoje Tam-tamy a také fotky z večerní hry.

Celá akce končila ráno v osm hodin, kdy se otevřela škola a děti odešly domů.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.