Noc s Andersenem

Letošní, už 11. Noci s Andersenem, se zúčastnilo rekordních 178 dětí a 12 vyučujících z 1. i 2. stupně ZŠ.

Třiatřicet dobrovolníků z devátých tříd připravilo 12 stanovišť s úkoly pro skupinky mladších spolužáků vedené žáky z 8. A a B.

Tématem Noci byly tyto příběhy: H. Ch. Andersen – Statečný cínový vojáček, Josef Čapek – Povídání o pejskovi a kočičce a Jaroslav Foglar – Rychlé šípy.

Vstupenkou byla vlastnoručně vytvořená stránka časopisu Tam – tam z Rychlých šípů.

Strašidelná byla temná ulička ve Stínadlech, kam děti směly jen s baterkami a špendlíkem se žlutou hlavičkou. Na konci uličky volily Velkého Vonta.

Po získání razítek ze všech stanovišť si děti došly jako každý rok pro sladkou odměnu a pak měly svůj vlastní program – tancování podle předlohy, filmy, čtení a povídání.

Také vybíraly příspěvek na dětský hospic v Malejovicích. Celkem jsme poslali 4031 Kč. Nejštědřejší děti byly ve 3. D a v 6. C. Všem dárcům moc děkujeme, je vidět, že mají dobrá srdíčka.

Děkujeme SRPŠ za příspěvek na odměny pro nocující děti.

Ohlasy dětí:

Nejvíc se mi líbilo stanoviště ve třídě 131, protože se tam jedlo.

Mohlo být více stanovišť, aby se netvořily fronty.

Noc s Andersenem se mi líbila, protože ty hry byly super.

Nelíbilo se mi, že jsme nemohli tančit celou noc a museli jsme jít spát.

Líbilo se mi, že jsme byli ve skvělých skupinkách se skvělými lidmi. Hrozně ráda bych to zažila ještě jednou a úplně stejně!

Směli jsme si objednat pizzu!

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Učitelé