Portréty z 1.A

Na naší škole je pěkná výtvarná tradice…během školního roku je vyhlášena výtvarná soutěž na dané téma a žáci všech ročníků kreslí, malují, třídní paní učitelky potom vyberou nejvydařenější práce svých žáků a odevzdají je paní učitelce výtvarné výchovy na 2. stupni.

Práce jsou zase znova vyhodnoceny “ více očima “ a ty nejlepší potom zasklené visí na hlavní chodbě v 1.patře jako v galerii . Autoři dostávají drobnou odměnu . V minulých letech byly např. tyto náměty : živočichové, pohádkové postavy, rostliny….První letošní námět byl : portrét  pedagoga naší školy…libovolnou technikou. Starší děti, které učí již více paní učitelek či páni učitelé, mohli vybírat “ z více tváří „, ale žáci 1. tříd „portrétovali “ tu svoji paní učitelku. Když se práce dokončily, děti sami hodnotily, co se povedlo nejvíce a musíme odevzdat 3 nejpovedenější práce, ale je to těžké, neboť portrétisté z naší třídy se snažili.

Jak vypadám já, tř. učitelka 1.A, Jitka Skálová, na kresbách svých žáků, se podívejte na fotkách  Z D E.