Předškoláci v 1. A

V pondělí 19.3. navštívili naši školu děti z mateřské školy a přišli se po velké přestávce  podívat do 1.tříd.

My v 1.A jsme se na návštěvu těšili a děti i vzpomínaly, jak také školu …co by předškoláci, navštívily.

Když předškoláci přišli do naší třídy, společně jsme si zazpívali jarní písničku : „Travička zelená“ a také jsme jim zarecitovali básničku. I děti z MŠ nám zazpívaly a na tabuli nám předvedly, jak se umí podepsat. Potom se budoucí školáci přesunuli dozadu naší třídy na koberec a my jim ukázali soutěž v počítání – sčítání, odčítání, soutěžily 2 děti z naší třídy  – chlapec a dívka. Potom jsme dětem přečetli příběh ze Slabikáře. Nakonec si školáci vyměnili místo s předškoláky – ti šli do našich lavic. Dostali papír, který si podepsali a dostali „za úkol“  nakreslit tulipán pro svoje rodiče, k dispozici měli penály dětí z 1.A. Výkresy se předškolákům povedly,hezky s nimi nastoupili před tabuli a my jim zatleskali. Toto vzájemné setkání se všem líbilo.

Na fotky se podívejte Z D E .

Za 1.A   Jitka Skálová, tř. uč.