První měsíce za námi aneb už jsem školáci

Je za námi již skoro první čtvrtka první třídy a my jsme se toho nejen spoustu nového dozvěděli a naučili, ale především jsme toho hodně zažili.

A že jsme se do učení pustili opravdu s chutí je vidět od prvního školního měsíce. Dnes už se tak můžeme pochlubit například v matematice sčítáním, odčítáním, porovnáváním a psaním čísel od nuly do šesti nebo třeba tvořením jednoduchých slovních úloh.

V českém jazyce umíme nejen rozpoznat a přečíst písmenka M, L, S, P, A, E, I, O, U, ale jako malá psací písmenka už je dokážeme všechny také napsat nebo z nich poskládat slabiky (a ty také samozřejmě přečíst a psát).

V prvouce se pomalu každý týden seznamujeme s okolním světem.

Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech jsme se změnou ročního období pomalu začali tvořit v barvách podzimu. Pouštíme draky, sledujeme barvy a tvary listů nebo třeba počasí (naše tvoření najdete zde).

A co že jsme zažili mimo lavice? Navštívili jsme již dvě divadelní představení – v září velmi hezkou pohádku „Není drak jako drak“ která se uskutečnila v KD v Čelákovicích a v polovině října jsme se autobusem vydali do divadla v Horních Počernicích na pohádku „Princezna a kouzelná větvička“.

Kromě divadla jsme si také 20. října v pořadu o recyklaci „Tonda Obal“ zopakovali, jak správně třídit odpadky a protože jsme byli velmi šikovní, vysloužili jsme si i malé odměny.

I nadále nás čeká spousta práce, ale také zábava, hry a poznání. S dobrou náladou a úsměvem na tváři jistě nakonec všichni zvládneme další čtvrtinu školního roku stejně, jako tu uplynulou.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.