Škola v přírodě 4. tříd – den první

Cesta do Rokytna některým z nás přišla již dlouhá. Po příjezdu, vybalení přehršle zavazadel z autobusu a prvním výšlapu směrem vzhůru k chatě, leckdo ještě zavzpomínal na pohodlí autobusu. Děti věděly, že je čekají dva kilometry k chatě, ale toho, kdo kopečky zná pouze z vyprávění těch, kteří již na horách někdy byli, první kopec svou strmostí a délkou mohl poněkud zneklidnit. Každé stoupání má však svůj konec a odměnou jsou nám krásné pokoje v horské chatě Světlanka.

Po obědě, houbové polévce a guláši s knedlíkem, jsme si vybalili věci z kufrů a pomocí prvních her jsme se začali rozdělovat do družstev. Jen škoda, že nás pak z louky za chatou vyhnala přeháňka. Paní učitelky pak přesunuly většinu dění do chaty, a tak podvečerní program proběhl tam. Už známe téma letošní Školy v přírodě. Krkonošské pohádky. Jednu jsme hned po večeři zkoukli. (Protože je někteří z nás vůbec neznali.) K večeři jsme měli kuřecí rizoto, pak ještě několik spíše výtvarných činností, podvečerní četba, a teď už se těšíme na zítřek. A když Krakonoš dá, třeba i bez deště.

Fotografie z dnešního dne naleznete zde.

Vaše 4.A, 4.B, 4.C a 4.D