SVAČINY NOVĚ – OD LEDNA 2016

Vážení  rodiče, milé děti,

celé pololetí jsme se snažili zajistit zdravé svačiny do školy. Podařilo se nám navázat spolupráci s rodinnou restaurací z Milovic Férovka, která má v přípravě zdravých svačit pro školy zkušenosti.  Zabezpečuje tuto službu pro lyskou i milovickou školu.

Vyjádření Férovky:

K výrobě svačin  využíváme  čerstvé, sezónní a převážně regionální suroviny. Zdrojem surovin jsou převážně regionální dodavatelé:

• Maso Fiala Milovice, Farma Dvůr Seletice – maso a uzenářské výrobky
  • Pekařství Kopecký Nymburk/Milovice – pečivo
  • Rodinná farma PESEMA Semice – ovoce, zelenina
  • Makro ČR – ostatní suroviny, které odebíráme s ohledem na jejich původ a kvalitu. Upřednostňujeme regionální produkty.

Přehled nejčastěji používaných surovin:

• Pečivo – nabízíme 3 druhy pečiva – ražená houska, celozrnná houska, bageta bílá/grahamová – dodavatel Pekařství Kopecký Nymburk
  • Baby Šunka – Baby šunka je šunka s obsahem 71%vepřového masa a 2,5%soli. Výrobce Maso Fiala, vítěz soutěže Regionální potravina Středočeského kraje. www.fialamilovice.cz
  • Sýry – většinou se jedná o sýry zn. Madeta – eidam nebo uzený sýr, s obsahem 30-45%tuku.
  • Ovoce a zelenina – využíváme sezónní nabídku ovoce a zeleniny z Rodinné farmy PESEMA Semice www.pesema.cz
  • Rostlinný tuk – používáme běžně dostupné rostlinné tuky (Flóra, Rama)
  • Pomazánky – pomazánky se připravují každé ráno vždy čerstvé přímo ve Férovce.

Svačiny připravujeme každé ráno čerstvé, kdy do Férovky přijíždí pekař a předá nám čerstvé pečivo. Naše pracovnice svačiny připraví, zabalí a označí dle platných norem Státní zemědělské a potravinářské inspekce www.szpi.cz, Férovka je registrovaným podnikem potravinářské výroby.

Podívejte se na první týdenní svačinovou nabídku od 4.-8.1.2016 a Pravidla prodeje svačin na školách. Počítáme s tím, že ráno 4.1.2016 zahájíme spolu s Vaší pracovnicí ze školní jídelny u Vás ve škole zkušební volný prodej svačin s možností předprodeje na týden od 11.1.2016 dále.

TÝDENNÍ SVAČINOVÁ NABÍDKA 4. 1. – 8. 1. 2016

PONDĚLÍ 4. 1. 2016

S1: Houska ražená: rostlinné máslo, baby šunka, paprika – cena 12

S2: Caesar houska: pomazánka tuňáková (tuňák, máslo, hořčice, okurka), salát – cena 19

S3: Bageta: rostlinné máslo, sýr, salát, okurka, paprika – cena 21

ÚTERÝ 5. 1. 2016

S1: Houska ražená: rostlinné máslo, sýr, mrkev – cena 12

M: Moučník – Férový perník – cena 15

S2: Caesar houska: pomazánka Liptovská (tvaroh, sladká paprika, červená paprika, červená cibule), salát – cena 19

S3: Bageta: rostlinné máslo, baby šunka, salát okurka, paprika – cena 21

STŘEDA 6. 1. 2016

S1: Houska ražená: rostlinné máslo, uzený sýr, okurka – cena 12

S2:Caesar houska: pomazánka šunková s pórkem(šunka, tvaroh,pórek,sýr),salát –cena 19

S3: Bageta: rostlinné máslo, sýr, okurka, paprika, salát – cena 21

ČTVRTEK 7. 1. 2016

S1: Houska ražená: rostlinné máslo, baby šunka, paprika – cena 12

M: Moučník – Staročeský koláč – cena 15

S2: Caesar houska: pomazánka tvarohovo – nivová (tvaroh, niva), salát – cena 19

S3: Bageta: rostlinné máslo, uzený sýr, okurka, paprika, salát – cena 21

PÁTEK 8. 1. 2016

S1: Houska ražená: rostlinné máslo, žervé, okurka – cena 12

S2: Caesar houska: pomazánka vajíčková (vejce, máslo, cibulka), salát – cena 19

S3: Bageta: rostlinné máslo, baby šunka, sýr, okurka, paprika, salát –cena 21

Uvedené ceny jsou včetně 15% DPH.

PRAVIDLA PRODEJE SVAČIN NA ŠKOLÁCH

• Zdravou čerstvou svačinu si může koupit každý.
  • Zdravé čerstvé svačiny se prodávají každý den školního vyučování na předem stanoveném a označeném místě ve školou vyhrazeném čase- ve vstupní hale školy ráno před vyučováním, o první malé přestávce v 9 hodin a velké přestávce v 9.40.

Jak si koupit svačinu?

• Den předem si koupíš na druhý den svačinový kupón od prodejce Férovky.
  • Svačinu si máš možnost vybrat z Týdenní svačinové nabídky, kterou najdeš u prodejce Férovky, na nástěnce školy, na webových stránkách www.1ferova.cz nebo na FB: Restaurace Férovka.
  • Druhý den si oproti zakoupenému svačinovému kuponu vyzvedneš ve škole od prodejce Férovky objednanou svačinu.
  • Označení zdravých čerstvých svačin:

S1 – ražená houska

S2 – celozrnná houska

S3 – obložená bageta

M – moučník

• Každý den v týdnu má svoji barvu:

PONDĚLÍ červená

ÚTERÝ modrá

STŘEDA zelená

ČTVRTEK oranžová

PÁTEK žlutá

• Pokud si nebudeš moct vyzvednout objednanou svačinu v daný den, na který máš zakoupený svačinový kupón, např. protože jsi onemocněl, můžeš dostat svačinu v hodnotě svačinového kupónu z volného prodeje v jiný den, kdy přijdeš znovu do školy, nebo si můžeš vyměnit zakoupený svačinový kupón za kupón ve stejné hodnotě na jiný den.
  • Předprodej zdravých čerstvých svačin je zatím možný na druhý den.
  • Část zdravých čerstvých svačin bude možné si koupit daný den i ve volném prodeji, počet svačin ve volném prodeji bude omezený.
  • Platba v hotovosti.

Tím, že využíváte naše služby, podporujete sociální podnik Férovka v Milovicích, který zaměstnává dlouhodobě nezaměstnané lidi. Děkujeme!