ŠvP Malá Skála – den druhý, třetí; Školáci, sportovci a výletníci

Ráno nás opět přivítalo sluníčko a po rozcvičce a snídani to přišlo. Jsme sice v přírodě, ale přece jenom i ve škole a proto jsme stejně, jako naši spolužáci v Čelákovicích, ráno usedli do lavic. Čekali na nás pracovní listy, které se týkaly zejména věcí, které jsme včera viděli okolo sebe. Edukace probíhala formou kooperativního vyučování a pár perliček se našlo i u nás. Příklad za včechny: „Symbioza je, když kráva se dá dohromady s hrochem.“

Po svačince jsme rozehráli celodružstevní soutěž v přehazované a bylo opravdu znát, že jde o hodně a všichni se moc snažili.

Po poledním klidu jsme vyrazili na skalní hrad Vranov, jehož majestátní kaple, která kaplí nikdy nebyla, se tyčí vysoko nad Malou Skálou. Na hradě však děti nejvíce zaujal kiosek, kde vlídný pan majitel všechny dlouho a dlouho obsluhoval. – „Ty už´s tady byla!?“

Plni zážitků z hradu, párků v rohlíku a limonád jsme sešli po červené do Malé Skály, kde jsme se prošli po druhém břehu Jizery a zamířili na večeři opět k nám. Po večeři jsme stejně jako včera rozehráli populární společenské hry, kde se nejúspěšnější stala hra Pepíčku pípni.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.