Zdravé zoubky v 1.C

V týdnu od 6. do 10. března nás provázel projekt „VESELÉ ZOUBKY“, který měl za cíl naučit děti se dobře starat o své zuby.

Drobné dárečky, které děti dostaly při pátečním vyučování, kdy náš „veselý týden se zoubky“

končil, nám poskytla DM drogerie.

Řekli jsme si, že se každý den budeme zoubkům věnovat. A to jsme také udělali.

V pondělí jsme si nejprve naše zoubky spočítali a již víme, že jich máme mít 20. Ne každý však tento počet napočítal, neboť máme někteří „děravý úsměv.“ Nakreslili jsme si kartáček s pastou, kterou rádi používáme a vysvětlili si, jak se zoubky čistí. A také jsme se naučili krátkou říkanku „Čistím zoubky“.

Rádi luštíme křížovky a tak jsme si v úterý jednu takovou zkusili. Tajenku o zdravých zoubkách se nám všem podařilo úspěšně vyluštit.

Ve středu bylo veselo, neboť jsme při hodině matematiky pracovali ve skupinách. Rozdělili jsme se do čtyř skupin. Paní učitelka rozhodila na koberec papírové zoubky. Každá skupina měla za úkol ulovit 6 zubů s příklady a nalepit je na jeden velký zub. Roli hrála především rychlost. Vítězná skupina byla odměněna.

Ve čtvrtek jsme se věnovali čtení s porozuměním. Měli jsme za úkol najít nesprávná slovíčka, která se vloudila do vět v příběhu o holčičce Aničce. I tento úkol jsme dobře splnili. Však už také čtenému textu musíme umět rozumět.

V pátek jsme se zaměřili na mluvení ve větách. Při skupinové práci jsme si tak procvičili přepis vět jiným způsobem. Jednotlivá slova jsme psali do papírových zoubků a poté jsme je nalepili do papírové pusinky. Procvičili jsme si tak motoriku ruky při stříhání a lepení.

Tento veselý týden se zoubky jsme zakončili úspěšně, jak jinak než rozdáváním malých dárečků, které nás potěšili a přispěli k podpoře a péči o naše zuby.

Na fotografie se můžete podívat v naší galerii a nebo kliknutím zde.

Prvňáčci z 1.C

J. Knobová