Zuby, zoubky….

Ve čtvrtek 26.11. byl první vyučovací hodinu součástí našeho vyučování i zubní kartáček…..proč ?
Naše škola se zapojila do programu přednášek na téma “ zdravé zuby „, kdy nám studentka medicíny – oboru stomatologie, přišla povědět, jak si správně čistit zuby….kartáček držet jako tužku, zuby čistit ze všech stran kruhovými pohyby, měkkým kartáčkem a  jak dlouho?….dokud nejsou zuby hladké, to poznáme jazykem…
A pokud děti měly s sebou vlastní kartáček, všechno si vyzkoušely.
Dalo se zjistit, zda  děti mají dobře vyčištěné zuby…..slečna studentka jim kápla na jazyk neškodnou kapalinu, která na zubech obarvila zubní plak do modrofialova….děti si své zoubky mohly prohlédnout v zrcadle.
Přednáška byla pro děti poučná díky své názornosti, bylo také připomenuto, že by každý měl 2x do roka navštívit zubního lékaře a nechat si své zuby prohlédnout, děti se hlásily, kdo k zubnímu lékaři chodí.
Podívejte se na fotografie z této užitečné přednášky  Z D E .
Za 1.A
J.Skálová, tř. uč.